IP SCAN – audit vašeho duševního vlastnictví

  • Datum 27. 1. 2022

Společnosti a podnikatelé často ochranu svého know-how, autorských práv a duševního vlastnictví podceňují a řeší až vzniklé problémy, ať už jde o kopírování webových stránek, značky nebo obsazené domény či rovnou o doménové spory. 

Přitom se těmto problémům dá dobře předejít. Jako vždy platí, že prevence je rychlejší a levnější než následná „léčba“. A letos, díky grantům z Evroské unie, máte možnost získat zpět 90 % těchto nákladů. 

Evropská unie totiž kromě grantů na ochranné známky uděluje i příspěvky na IP SCAN - audit duševního vlastnictví. Tato služba je poskytována jen v 7 zemích Evropské unie a Česká republika je mezi nimi. Služby IP SCAN mohou ve spolupráci s Úřadem průmyslového vlastnictví poskytovat jen akreditované osoby a naše advokátky Karolína Kropíková a Alžběta Kokešová jsou mezi nimi.

Karolína nebo Alžběta se s vámi v rámci služby IP SCAN online nebo offline sejde a probere s vámi do detailů vaše know-how, branding, vaše interní procesy a další záležitosti. Pak zpracuje analýzu ve formě závěrečné zprávy, kterou zašle na kontrolu Úřadu průmyslového vlastnictví, aby ověřil její kvalitu. 

Tato analýza je výsledkem služby IP SCAN a díky ní získáte přehled o:

  • tom, jestli jste zvolili správnou strategii při registraci domén
  • druhu, rozsahu a ochraně svého stávajícího nehmotného majetku a jeho businessovém využití
  • nákladech na registraci a na udržování ochrany vašeho know-how a duševního vlastnictví
  • tom, jestli neriskujete porušení vašich práv třeba od konkurence, a jaká z toho plynou rizika,
  • tom, jaká práva se vám vyplatí registrovat a jakou zvolit další strategii do budoucna
  • tom, jak v souvislosti s duševním vlastnictvím a know-how nastavit vztahy uvnitř společnosti, zejména se zaměstnanci, dodavateli a IČaři

Nemusíte mít přitom o své duševní vlastnictví ani know-how strach. Na začátku služeb s vámi uzavřeme dohodu o ochraně důvěrných informací (NDA) a kromě toho máme jako advokáti povinnost mlčenlivosti i ze zákona.

Díky grantům vás pak tato služba vyjde jen na 90 EUR. Její cena je totiž pevných 900 EUR, kdy vám Evropská unie proplatí zpět 90 % ze zaplacené částky.

Se službou IP SCAN nebo třeba i s registrací ochranné známky či průmyslového vzoru vám samozřejmě rádi pomůžeme. Stačí říct.Štítky

Autor článku

Karolína píše nejčastěji rady a tipy pro začínající i zkušenené podnikatele. Díky svým zkušenostem z oblasti obchodního práva a zálibě v psaní textů dokáže každý článek napsat srozumitelně tak, abyste se ve svých povinnostech dokázali orientovat a stále byli v obraze.

Specializace:

  • Autorská práva a duševní vlastnictví
  • Korporátní & obchodní právo, M&A

Potřebujete tomuto tématu rozumět víc? Přijďte na školení

Stavíme mosty mezi právem
a realitou vašeho podnikání

Vaše smlouvy budou špičkové
a srozumitelné

Máme praktický přesah a myslíme
na všechny situace

Věci řešíme bez průtahů a
zbytečné omáčky okolo

Předem víte, kolik
a za co platíte

Buďte v obraze. Jednou za měsíc vám pošleme všechno, co potřebujete vědět, abyste se nedostali do maléru.

E-mail není zadán ve správném formátu (např. vasemail@email.com). X