eLegal v médiích

Své know-how sdílíme často a rádi. Naše články, komentáře či rozhovory s našimi experty proto můžete najít v novinách i televizních pořadech, od úzce specializovaných magazínů po celostátní renomovaná média jako jsou např. Česká televize, Hospodářské noviny, Aktuálně.cz, Podnikatel.cz, Právní rádce či Marketing & Media.

V médiích o nás i od nás

Stopka falešným recenzím. Ty ověřené už jen od reálného zákazníka, jinak hrozí pokuta.

Recenze ostatních zákazníků jsou během nakupování pro Čechy tradičně klíčové. Podle dva roky starého průzkumu společnosti Nielsen Admosphere a Asociace pro elektronickou komerci na ně hledí dokonce až 97 procent lidí. Ne vždy se však dá recenzím obchodníků věřit. Některé e‑shopy totiž zneužívají důvěry uživatelů a hodnocení promazávají, nebo si dokonce píší sami. S tím je teď konec.

Zobrazit celý článek
Influencer marketing je stále důležitější ve strategii značek.

Influencer marketing je stále důležitější součástí strategie značek. Podstatné ale je umět s ním správně pracovat a využívat všech jeho výhod, zaznělo na konferenci Influencer marketing ve službách značky.

Zobrazit celý článek
Andrea Voříšková na Czech Internet Forum: Na co si dát při práci s influencery vždy pozor.

Špatně nastavená smlouva, neúplné podmínky a neuvážené porušování zákonných předpisů. To vše vás může dostat do nepříjemných situací během spolupráce s influencery. Advokátka Andrea Voříšková představila osm pravidel, díky kterým se jim můžete vyhnout.

Zobrazit celý článek
"Pořádně si vás obtáhnu." Kurýři i taxikáři zneužívají telefonní čísla Češek.

Někteří kurýři doručovacích služeb zneužívají čísla zákaznic a po předání zásilky jim píšou osobní zprávy. Jak se proti takovým praktikám dá bránit?

Zobrazit celý článek
O spolupráci s influencery s Andreou Voříškovou z advokátní kanceláře eLegal

Andrea byla hostem podcastu Oranžáda. Řeč byla o influencerech a spolupráci s nimi. V podcastu se dozvíte, na co myslet před začátkem spolupráce, co vše si ve smlouvě s influencery pohlídat, a jak spolupráci označovat na sociálních sítích, abyste měli všechno právně správně.

Zobrazit celý článek
Devět z deseti lékařů už přípravek v reklamě nedoporučí. Zákon to nově zakáže.

V reklamách na sirupy na kašel, oční kapky a přípravky na gynekologické nebo zažívací obtíže už nebudou smět vystupovat lékařské autority nebo celebrity, které by takové zdravotnické prostředky propagovaly.

Zobrazit celý článek
Facebook po nahrání fotky není jejím autorem

Rozhovor s Andreou Pavelcovou o tom, jaká jsou práva fotografa či modela, jak správně zacházet s fotkami na sociálních sítích a jak přesně práci fotografů ovlivňuje nařízení GDPR.

Zobrazit celý článek
KOMENTÁŘ: Bílé pláště už do reklam nedávejte, přichází tvrdší regulace

Od 26. května začnou platit nová pravidla pro reklamu na zdravotnické prostředky a výrobky cílící na zdraví. Podobně přísně byla doposud regulována pouze léčiva, nová úprava tedy přináší do světa marketingu doslova revoluci.

Zobrazit celý článek
Reklama na Instagramu se řeší po celém světě, čekám, kdy se probudí české úřady

Rozhovor s Andreou Pavelcovou o reklamě na Instagramu, jejím označování nebo regulaci některých produktů. Které případy už se řešily v zahraničí a co to znamenají pro české prostředí?

Zobrazit celý článek
V Německu už padají pokuty pro influencery

Influenceři i firmy dostávají v Německu přes prsty. Jaké praktiky soudům vadí a co praktického si z toho odnést? Článek do rubriky Respekt k právu sepsala Andrea Pavelcová.

Zobrazit celý článek
Vyplatí se vám zaregistrovat ochrannou známku?

K čemu je ochranná známka? Kdy stojí za to investovat do jejího zápisu a jak dlouho celý proces trvá? Nenechte si konkurenci přerůst přes hlavu a podnikejte s čistou hlavou.

Zobrazit celý článek

Chystáte článek nebo pořad s právní tematikou?

 Rádi zodpovíme vaše dotazy či okomentujeme aktuální kauzy. Ozvěte se na napistenam@elegal.cz nebo 255 785 595.

Stavíme mosty mezi právem
a realitou vašeho podnikání

Vaše smlouvy budou špičkové
a srozumitelné

Máme praktický přesah a myslíme
na všechny situace

Věci řešíme bez průtahů a
zbytečné omáčky okolo

Předem víte, kolik
a za co platíte

Buďte v obraze. Jednou za měsíc vám pošleme všechno, co potřebujete vědět, abyste se nedostali do maléru.

E-mail není zadán ve správném formátu (např. vasemail@email.com). X