Připravte se na ochranu whistleblowerů

Webinář již proběhl. Můžete si ale pořídit jeho záznam.

Pozdě, ale přece. Česká republika měla zajistit ochranu whistleblowerů už v prosinci 2021. S velkým zpožděním zákonodárci nová pravidla přijímají až nyní. Ondřej Hanák vám společně s Daliborem Němcem z firmy Gappex zodpoví hlavní otázky, které vás mohou v souvislosti s ochranou oznamovatelů napadnout.

Co se na webináři dozvíte

Co musíme podle nového zákona zavést?

Zákon řeší hlavně povinnost zavést a provozovat tzv. vnitřní oznamovací systém. Ten musí fungovat na všech možných kanálech. Poradíme vám, jaké procesy je důležité si nastavit.

Co dělat nesmíte?

Nejdůležitějším zákazem obsaženým v zákoně je zamezení možnosti uplatňovat vůči oznamovateli odvetná opatření. Tato jsou v zákoně definována velmi široce, aby se předešlo jakémukoli „trestání“. Řekneme vám, kdo by rozhodně neměl mít do oznamovacího systému přístup.

Co když chce oznamovatel firmu jen poškodit? 

Prozradíme, co oznamovateli hrozí v případě, že vědomě nahlásí nepravdivé tvrzení.

Proč vlastně whistleblowery chránit? 

Je zřejmé, že povinnost ochraňovat whistleblowery pro vás přinese dodatečné náklady a administrativu. Na druhou stranu však může dobře nastavený systém ochrany oznamovatelů přinést mnoho dobrého.

Na našem webináři uvidíte na konkrétním příkladu systému Smart FP, jak takový systém může vypadat v elektronické verzi a v čem vám administrativu zjednoduší
 

Pro koho se webinář hodí

  • pro větší firmy (nejméně 50 zaměstnanců)
  • pro veřejné zadavatele

Školením vás provede

Ondřej Hanák

Ondřej vás perfektně proškolí v oblasti IT práva. V eLegal se věnuje všemu, co souvisí se software. Od vývoje, přes licencování, až po servis. Má zkušenosti třeba i s agilním vývojem nebo cloudovými službami. Kromě toho poradí i e‑shopům s obchodními podmínkami, tvůrcům s autorským právem nebo značkám s ochrannými známkami. Jak se nestát příkladem pro budoucí Ondřejovy prezentace a jak neživit právníky ve sporech s vývojáři nebo zákazníky (i tady totiž platí, že reakce je dražší než prevence) se dozvíte ve srozumitelném právním školení.

Specializace:

  • IT právo & technologie
  • Marketingové právo
  • Autorská práva a duševní vlastnictví

Na co se často ptáte?

Na jaké platformě bude webinář probíhat?

Webinář povedeme na Demio, jednoduchém nástroji pro online semináře. Všem přihlášeným pošleme včas instrukce, jak se připojit. Na začátku vám vysvětlíme, kudy můžete v aplikaci posílat dotazy a jak se v ní orientovat.

Bude prostor na otázky?

Ano, počítáme v průběhu webináře i na jeho konci s vašimi dotazy, které můžete pokládat přímo skrze platformu Demio. Vše je uživatelsky velmi jednoduché, instrukce dostanete e‑mailem předem a zopakujeme je také na začátku webináře. 

Je možné uspořádat webinář na míru pouze pro naši firmu?

Ano. Rádi online proškolíme celý váš tým, ať už ho máte na homeoffice nebo v kancelářích, a obsah webináře přizpůsobíme vaší firmě a oboru, ve kterém působíte, stačí říct

Další školení a nejbližší termíny

Stavíme mosty mezi právem
a realitou vašeho podnikání

Vaše smlouvy budou špičkové
a srozumitelné

Máme praktický přesah a myslíme
na všechny situace

Věci řešíme bez průtahů a
zbytečné omáčky okolo

Předem víte, kolik
a za co platíte

Buďte v obraze. Jednou za měsíc vám pošleme všechno, co potřebujete vědět, abyste se nedostali do maléru.

E-mail není zadán ve správném formátu (např. vasemail@email.com). X