Připravte se na ochranu whistleblowerů

Webinář již proběhl. Můžete si ale pořídit videozáznam webináře.

Proč dorazit? Pokud se na vás vztahuje zákon o ochraně whistleblowerů, měli byste ho dodržovat od 15. prosince letošního roku. Času tedy už není nazbyt. Nejste si jistí, jestli musíte whistleblowing řešit nebo jak na to? Přijďte na náš webinář. Ondřej Hanák vám společně s Tomášem Rolcem z firmy Gappex zodpoví hlavní otázky, které vás mohou v souvislosti s ochranou oznamovatelů napadnout. Přijít byste měli hlavně tehdy, pokud máte 50 a více zaměstnanců. 

Co se na webináři dozvíte? 

Co musíme podle nového zákona zavést? 

Zákon řeší hlavně povinnost zavést a provozovat tzv. vnitřní oznamovací systém. Ten musí fungovat na všech možných kanálech. Poradíme vám, jaké procesy je důležité si nastavit. 

Co dělat nesmíte? 

Nejdůležitějším zákazem obsaženým v zákoně je zamezení možnosti uplatňovat vůči oznamovateli odvetná opatření. Tato jsou v zákoně definována velmi široce, aby se předešlo jakémukoli „trestání“. Řekneme vám taky to, kdo by rozhodně neměl mít do oznamovacího systému přístup. 

Co když chce oznamovatel firmu jen poškodit?

Prozradíme, co oznamovateli hrozí v případě, že vědomě podá nepravdivé oznámení. 

Proč vlastně whistleblowery chránit?

Je zřejmé, že povinnost ochraňovat whistleblowery pro vás přinese dodatečné náklady a administrativu. Na druhou stranu však může dobře nastavený systém ochrany oznamovatelů přinést mnoho dobrého. 

Na našem webináři uvidíte na konkrétním příkladu systému Smart FP, jak takový elektronický systém může vypadat a v čem vám administrativu zjednoduší.

Pro koho se webinář hodí? 

  • pro větší firmy (nejméně 50 zaměstnanců)
  • pro veřejné zadavatele 

Školením vás provede

Tomáš Rolc

Tomáš má na starosti obchod ve společnosti Gappex s.r.o., která je autorem řešení schránky důvěry a komplexního firemního systému SmartFP. Jako bývalý vývojář dokáže projekt uchopit ne jenom obchodně, ale také z pohledu realizace, a to přináší klientům benefit v podobě hladkého průběhu implementace řešení už od samého začátku spolupráce. U schránky důvěry vnímá jako klienta firmu, nikoliv zaměstnance a zastává názor, že řešení by mělo hlavně co nejméně zatěžovat administrativou a hlídat plnění termínů, samozřejmě za předpokladu, že řešení splní všechny legislativní nároky.

Školením vás provede

Ondřej Hanák

Ondřej vás perfektně proškolí v oblasti IT práva. V eLegal se věnuje všemu, co souvisí se software. Od vývoje, přes licencování, až po servis. Má zkušenosti třeba i s agilním vývojem nebo cloudovými službami. Kromě toho poradí i e‑shopům s obchodními podmínkami, tvůrcům s autorským právem nebo značkám s ochrannými známkami. Jak se nestát příkladem pro budoucí Ondřejovy prezentace a jak neživit právníky ve sporech s vývojáři nebo zákazníky (i tady totiž platí, že reakce je dražší než prevence) se dozvíte ve srozumitelném právním školení.

Specializace:

  • IT právo & technologie
  • Marketingové právo
  • Autorská práva a duševní vlastnictví

Na co se často ptáte?

Na jaké platformě bude webinář probíhat?

Webinář povedeme na Demio, jednoduchém nástroji pro online semináře. Všem přihlášeným pošleme včas instrukce, jak se připojit. Na začátku vám vysvětlíme, kudy můžete v aplikaci posílat dotazy a jak se v ní orientovat.

Bude prostor na otázky?

Ano, počítáme v průběhu webináře i na jeho konci s vašimi dotazy, které můžete pokládat přímo skrze platformu Demio. Vše je uživatelsky velmi jednoduché, instrukce dostanete e‑mailem předem a zopakujeme je také na začátku webináře.

Bude prostor na otázky?

Ano, počítáme v průběhu webináře i na jeho konci s vašimi dotazy, které můžete pokládat přímo skrze platformu Demio. Vše je uživatelsky velmi jednoduché, instrukce dostanete e‑mailem předem a zopakujeme je také na začátku webináře.

Další školení a nejbližší termíny

Stavíme mosty mezi právem
a realitou vašeho podnikání

Vaše smlouvy budou špičkové
a srozumitelné

Máme praktický přesah a myslíme
na všechny situace

Věci řešíme bez průtahů a
zbytečné omáčky okolo

Předem víte, kolik
a za co platíte

Buďte v obraze. Jednou za měsíc vám pošleme všechno, co potřebujete vědět, abyste se nedostali do maléru.

E-mail není zadán ve správném formátu (např. vasemail@email.com). X