Reklamace v e‑shopech a mimosoudní řešení sporů

Webinář již proběhl, můžete si ale pořídit jeho záznam.

Proč se na webinář přihlásit: Protože vám znalosti, nabyté během jediné hodiny, ušetří spoustu času a nervů během reklamací od zákazníků.

Víte třeba, jak upravit obchodní podmínky a reklamační řád, abyste poctivým zákazníkům vyšli vstříc, ale zároveň se nevystavili šikaně ze strany těch nepoctivých? Jaké jsou pro co výjimky, lhůty a potřebné dokumenty? Za co vás může popotahovat Česká obchodní inspekce? Nebo k čemu a proč využít možnost mimosoudního řešení sporů? Tohle a spoustu dalších zapeklitostí vám objasní Andrea Pavelcová s Karolínou Kropíkovou.

Bojíte se nudné právničiny? Zbytečně. Náš webinář vás bude bavit, za to dáme ruku do ohně. Nečekejte suchý výčet paragrafů, ale nálož příkladů z praxe podaných způsobem, který vám utkví v hlavě.

Partnerem webináře je Shoptet – hotové technické řešení pro e‑shopy.

Pokud potřebujete nejprve zvládnout základy podnikání v e‑commerce, podívejte se na záznam webináře E-shopy právně správně

Co se na webináři naučíte?

Reklamační řád a všeobecné obchodní podmínky: 

Co by v nich nemělo chybět, jak, kdy a o čem zákazníka informovat, jaké jsou na co výjimky?

Odstoupení od smlouvy vs. reklamace:

Jak tyto dvě situace odlišit, kdy je a není možné odstoupit od smlouvy, jak to upravit v obchodních podmínkách a jak postupovat, když dojde na věc.

Proces reklamace v praxi: 

Jaké máte jako e‑shopař povinnosti, jaké jsou na co lhůty, kdo kdy a jak platí náklady na dopravu, kdy musíte vracet peníze a kdy zboží vyměnit či opravit, jak postupovat, když se se zákazníkem na reklamaci neshodnete.

Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů (ADR): 

K čemu ADR slouží, jak probíhá, jaká jsou jeho pravidla, kdo rozhoduje o výsledku a jaké máte jako e‑shopař vůči spotřebiteli povinnosti. 


Pro koho se webinář hodí?

  • pro majitele e‑shopů a všechny, kdo o založení e‑shopu uvažují
  • pro zaměstnance e‑shopu, kteří mají na starosti reklamace a zákaznickou komunikaci

Školením vás provede

Andrea Voříšková (Pavelcová)

Andrea už proškolila přes stovky začínajících i zkušených podnikatelů, e‑shopařů a marketérů. Nečekejte citování paragrafů a strohou mluvu advokátů, ale nálož příkladů z praxe v podání, které vás rozhodně nebude nudit. Andrea se totiž orientuje nejen ve světě zákonů, ale i ve světě podnikání – sama úspěšně rozjela několik projektů a e‑shopů.

Specializace:

  • Zdravotnické a potravinové právo
  • IT právo & technologie
  • Marketingové právo
  • Právo v e-commerce

Karolína Kropíková

Specializace:

  • Autorská práva a duševní vlastnictví
  • GDPR a ochrana osobních údajů
  • Korporátní & obchodní právo, M&A
  • Právo v e-commerce

Co říkají ti, které jsme už proškolili?

Na co se často ptáte?

Na jaké platformě bude webinář probíhat?

Webinář povedeme na Demio, jednoduchém nástroji pro online semináře. Všem přihlášeným pošleme včas instrukce, jak se k webináři připojit. Na začátku webináře vám vysvětlíme, kudy můžete v aplikaci posílat dotazy a jak se v ní orientovat. 

Co dostanu za materiály? A bude záznam?

Po skončení webináře vám pošleme prezentaci a praktický e‑book, ke kterému se můžete kdykoliv vracet pro osvěžení nabytých znalostí. Všem přihlášeným pošleme také kompletní záznam webináře. 

Bude prostor na otázky?

Ano, počítáme v průběhu webináře i na jeho konci s vašimi dotazy, které můžete pokládat přímo skrze platformu Demio. Vše je uživatelsky velmi jednoduché, instrukce dostanete e‑mailem předem a zopakujeme je také na začátku webináře. 

Je možné uspořádat webinář na míru pouze pro naši firmu?

Ano. Rádi online proškolíme celý váš tým, ať už ho máte na homeoffice nebo v kancelářích, a obsah webináře přizpůsobíme vaší firmě a oboru, ve kterém působíte, stačí říct

Další školení a nejbližší termíny

Stavíme mosty mezi právem
a realitou vašeho podnikání

Vaše smlouvy budou špičkové
a srozumitelné

Máme praktický přesah a myslíme
na všechny situace

Věci řešíme bez průtahů a
zbytečné omáčky okolo

Předem víte, kolik
a za co platíte

Buďte v obraze. Jednou za měsíc vám pošleme všechno, co potřebujete vědět, abyste se nedostali do maléru.

E-mail není zadán ve správném formátu (např. vasemail@email.com). X