Reklamace v e‑shopech a mimosoudní řešení sporů

Webinář již proběhl, můžete si ale pořídit jeho záznam.

Proč se na webinář přihlásit: Protože vám znalosti, nabyté během jediné hodiny, ušetří spoustu času a nervů během reklamací od zákazníků.

Víte třeba, jak upravit obchodní podmínky a reklamační řád, abyste poctivým zákazníkům vyšli vstříc, ale zároveň se nevystavili šikaně ze strany těch nepoctivých? Jaké jsou pro co výjimky, lhůty a potřebné dokumenty? Za co vás může popotahovat Česká obchodní inspekce? Nebo k čemu a proč využít možnost mimosoudního řešení sporů? Tohle a spoustu dalších zapeklitostí vám objasní Andrea Pavelcová s Karolínou Kropíkovou.

Bojíte se nudné právničiny? Zbytečně. Náš webinář vás bude bavit, za to dáme ruku do ohně. Nečekejte suchý výčet paragrafů, ale nálož příkladů z praxe podaných způsobem, který vám utkví v hlavě.

Partnerem webináře je Shoptet – hotové technické řešení pro e‑shopy.

Pokud potřebujete nejprve zvládnout základy podnikání v e‑commerce, podívejte se na záznam webináře E-shopy právně správně

Co se na webináři naučíte?

Reklamační řád a všeobecné obchodní podmínky: 

Co by v nich nemělo chybět, jak, kdy a o čem zákazníka informovat, jaké jsou na co výjimky?

Odstoupení od smlouvy vs. reklamace:

Jak tyto dvě situace odlišit, kdy je a není možné odstoupit od smlouvy, jak to upravit v obchodních podmínkách a jak postupovat, když dojde na věc.

Proces reklamace v praxi: 

Jaké máte jako e‑shopař povinnosti, jaké jsou na co lhůty, kdo kdy a jak platí náklady na dopravu, kdy musíte vracet peníze a kdy zboží vyměnit či opravit, jak postupovat, když se se zákazníkem na reklamaci neshodnete.

Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů (ADR): 

K čemu ADR slouží, jak probíhá, jaká jsou jeho pravidla, kdo rozhoduje o výsledku a jaké máte jako e‑shopař vůči spotřebiteli povinnosti. 

 

Pro koho se webinář hodí?

  • pro majitele e‑shopů a všechny, kdo o založení e‑shopu uvažují
  • pro zaměstnance e‑shopu, kteří mají na starosti reklamace a zákaznickou komunikaci

Školením vás provede

Andrea Pavelcová

Andrea už proškolila přes stovky začínajících i zkušených podnikatelů, e‑shopařů a marketérů. Nečekejte citování paragrafů a strohou mluvu advokátů, ale nálož příkladů z praxe v podání, které vás rozhodně nebude nudit. Andrea se totiž orientuje nejen ve světě zákonů, ale i ve světě podnikání – sama úspěšně rozjela několik projektů a e‑shopů.

Specializace:

  • Farmaceutické a zdravotnické právo
  • IT právo & technologie
  • Marketingové právo
  • Právo v e-commerce

Karolína Kropíková

Specializace:

  • Autorská práva a duševní vlastnictví
  • GDPR a ochrana osobních údajů
  • Korporátní & obchodní právo, M&A
  • Právo v e-commerce

Na co se často ptáte?

Na jaké platformě bude webinář probíhat?

Webinář povedeme na Demio, jednoduchém nástroji pro online semináře. Všem přihlášeným pošleme včas instrukce, jak se k webináři připojit. Na začátku webináře vám vysvětlíme, kudy můžete v aplikaci posílat dotazy a jak se v ní orientovat. 

Co dostanu za materiály? A bude záznam?

Po skončení webináře vám pošleme prezentaci a praktický e‑book, ke kterému se můžete kdykoliv vracet pro osvěžení nabytých znalostí. Všem přihlášeným pošleme také kompletní záznam webináře. 

Bude prostor na otázky?

Ano, počítáme v průběhu webináře i na jeho konci s vašimi dotazy, které můžete pokládat přímo skrze platformu Demio. Vše je uživatelsky velmi jednoduché, instrukce dostanete e‑mailem předem a zopakujeme je také na začátku webináře. 

Je možné uspořádat webinář na míru pouze pro naši firmu?

Ano. Rádi online proškolíme celý váš tým, ať už ho máte na homeoffice nebo v kancelářích, a obsah webináře přizpůsobíme vaší firmě a oboru, ve kterém působíte, stačí říct

Další školení a nejbližší termíny

Stavíme mosty mezi právem
a realitou vašeho podnikání

Vaše smlouvy budou neprůstřelné
a srozumitelné

Máme praktický přesah a myslíme
na všechny situace

Věci řešíme bez průtahů a
zbytečné omáčky okolo

Předem víte, kolik
a za co platíte

Buďte v obraze. Jednou za měsíc vám pošleme všechno, co potřebujete vědět, abyste se nedostali do maléru.

E-mail není zadán ve správném formátu (např. vasemail@email.com). X