Testování a recenze: doplňky stravy a volně prodejná léčiva

Webinář již proběhl, můžete se podívat na jeho záznam.

S testovací platformou Testuj.to a marketingovou agenturou Konektor jsme si pro vás připravili webinář o propagaci doplňků stravy a volně prodejných léčiv, ve kterém vám popíšeme (a prakticky ukážeme) to, co ještě podle zákona smíte a kde už se pohybujete na tenkém ledě. Především, pokud chcete svůj produkt nabídnout k testování, zapojit do samotného testování či propagace známé influencery nebo si dávat recenze na svůj web.

Přednášející:

Andrea Voříšková
advokátka
eLegal advokátní kancelář

Radek Černý
Head of Sales
Testuj.to

Prokop Holý
Influencer Marketing konzultant
Konektor Influencers

Co se dozvíte:

Nejdříve se zorientujeme v pojmech:

Vysvětlíme si, co jsou léčivé přípravky, zdravotnické prostředky a doplňky stravy a jak přistupovat k jejich samotné propagaci, co můžete a co už ne.

Na jaké nejčastější chyby si dát pozor:

Podíváme se na to, jestli ve své reklamě říkáte vše, co máte a naopak neříkáte, co nemáte. Řekneme si, kdo může dělat reklamu na léky a zda doplněk stravy může opravdu léčit. A taky vám prozradíme, kdo je zodpovědný za obsah recenze na vašem webu.

Jaká jsou pravidla pro testování a recenze:

Ukážeme si případovou studii o testování doplňků stravy. Probereme pravidla testování a generování recenzí pro volně prodejná léčiva. A taky si řekneme, jak blížící se novela ovlivní (falešné) uživatelské recenze i jaké další změny můžete očekávat pro váš online byznys.

Jak s testováním pomáhají influenceři:

Řekneme si, kdy je dobré do kampaní zapojit influencery, jak vybrat toho správného a jak s nimi dál pracovat. Představíme vám také realizované kampaně na podporu doplňků stravy.

Pro koho se webinář hodí:

  • pro všechny firmy, které podnikají ve farma a potravinářském průmyslu
  • pro freelancery i agentury, kteří tvoří obsah pro farma klienty 
  • pro influencery, kteří propagují farma produkty a doplňky stravy

Testuj.to pomáhá značkám testovat produkty a generovat recenze. Sbírá kvalitní recenze, autentické s podrobným textem a často i s fotografiemi či videi od testerů (běžných zákazníků). Samotné recenze je možné přeložit do cizích jazyků a nasadit si na vaše zahraniční weby po celé Evropě. S farmaceutickými značkami otestovali již přes 100 doplňků stravy a dalších produktů.

Konektor jsou nejen špičkoví odborníci z jednotlivých oborů komerční komunikace, ale v případě potřeby i různí specialisté mimo tuto oblast včetně například sociologů či multimediálních umělců. 

Agentura Konektor Influencers je jedna z prvních agentur specializovaných na práci s influencery. Klientům pomáhá zajistit vhodné osobnosti pro naplnění jejich komunikačních či obchodních cílů. Ke spolupráci s influencery přistupuje holisticky a snaží se potenciál jejich zapojení využít na maximum. Kromě typického product placementu na jejich socmed kanálech proto pracuje s influencery i v oblasti PR, ambasadorství, reklamy či affiliate marketingu. 

V roce 2021 spustili Testuj.to a Konektor Influencers společný projekt Testfluencers pro tvorbu autentických uživatelských recenzí. Vznikla tak unikátní platforma pro generování word-of-mouth obsahu v Česku, Slovensku a Maďarsku, která dělá hvězdy z obyčejných lidí.

Partner webináře:

 


Školením vás provede

Andrea Voříšková

Andrea už proškolila přes stovky začínajících i zkušených podnikatelů, e‑shopařů a marketérů. Nečekejte citování paragrafů a strohou mluvu advokátů, ale nálož příkladů z praxe v podání, které vás rozhodně nebude nudit. Andrea se totiž orientuje nejen ve světě zákonů, ale i ve světě podnikání – sama úspěšně rozjela několik projektů a e‑shopů.

Specializace:

  • Zdravotnické a potravinové právo
  • IT právo & technologie
  • Marketingové právo
  • Právo v e-commerce

Na co se často ptáte?

Na jaké platformě bude školení probíhat?

Webinář povedeme přes platformu Demio, která je jednoduchým nástrojem pro online semináře. Všem přihlášeným včas zašleme e‑mail s instrukcemi, jak se k webináři připojit. Na začátku našeho online školení vysvětlíme, kudy je možné v aplikace posílat dotazy a jak se v ní obecně orientovat.

Bude prostor pro otázky?

Ano, v průběhu i na konci webináře počítáme s vašimi dotazy, které můžete jednoduše přes platformu Demio pokládat. Instrukce dostanete jak v e‑mailu předem, tak je zopakujeme na začátku webináře.

Dostanu nějaké materiály?

Ano, po skončení webináře vám pošleme prezentaci, ke které je možné se kdykoliv vracet, třeba pro osvěžení nabytých znalostí.

Bylo by možné uspořádat webinář na míru pouze pro naši firmu?

Ano, moc rádi proškolíme váš tým, ať už ho máte na home office nebo v kancelářích. Obsah webináře přizpůsobíme na míru vám i vašim požadavkům, stačí nám napsat.

Další školení a nejbližší termíny

Stavíme mosty mezi právem
a realitou vašeho podnikání

Vaše smlouvy budou špičkové
a srozumitelné

Máme praktický přesah a myslíme
na všechny situace

Věci řešíme bez průtahů a
zbytečné omáčky okolo

Předem víte, kolik
a za co platíte

Buďte v obraze. Jednou za měsíc vám pošleme všechno, co potřebujete vědět, abyste se nedostali do maléru.

E-mail není zadán ve správném formátu (např. vasemail@email.com). X