Ušetřete na ochranné známce a auditu duševního vlastnictví i v roce 2025 díky grantům!

  • Datum 3. 2. 2025

Granty na ochranné známky a duševní vlastnictví pokračují i v roce 2025. Není třeba se bát žádné velké administrativy, granty využilo už přes 100 našich klientů a nijak je to časově nezatížilo. Dotace jsou stejně jako přechozí roky omezené, a tak s ochranou značky neváhejte příliš dlouho

Jak velký příspěvek je možné získat? 

Záleží na tom, o jakou službu máte zájem.

Na registraci ochranné známky pro Českou republiku nebo Evropskou unii je možné získat zpět 75 % poplatku, který se za registraci platí úřadům průmyslového vlastnictví. Pokud by šlo o mezinárodní registraci třeba do USA, vrací se zpět 50 % ze zaplaceného poplatku.

Výše grantu na ochranné známky je omezena na 700 EUR. Pokud byste tedy přihlašovali ochranných známek více, EU vám proplatí maximálně 700 EUR, i kdyby správní poplatky byly dražší. Stejná pravidla platí pro ochranu designu vašeho produktu a registraci průmyslového vzoru. 

Na audit vašeho duševního vlastnictví (IP SCAN) anebo konzultaci sporu týkající se vašich autorských práv nebo ochranných známek (IP SCAN Enforcement) můžete získat refundaci ve výši 810 EUR, což je 90 % z ceny těchto služeb. Služby vás tak ve výsledku vyjdou na 90 EUR. 

Za poplatky na české patenty můžete získat zpět 1 000 EUR a za evropské patenty 2 500 EUR. A pokud by vás zajímala registrace odrůd, tak na ty jsou vypsané granty ve výši 1 500 EUR. 

Kdo může o dotaci žádat? 

Malý, mikro nebo střední podnik se sídlem v EU. Ať už vlastníte společnost nebo podnikáte jako živnostník. Žádat můžete i pokud jste granty využili v minulých letech

Jak to probíhá? 

Důležité je vyřídit grant ještě před tím, než podáte přihlášku ochranné známky nebo třeba designu. Pro vyřízení grantu od vás budeme potřebovat: 

- podepsat prohlášení, že vás při podání žádosti o dotaci můžeme zastupovat, 
- doložit potvrzení banky o tom, že vede účet, na který pak přijdou proplacené peníze. 

Po dvou až třech týdnech dostaneme informaci z úřadu o schválení grantu a pak budeme moct podat přihlášky ochranných známek nebo vám poskytnout služby IP SCAN. Po zaplacení poplatku nebo odměny za tyto služby požádáme o proplacení grantu. Peníze z grantu pak dorazí na váš účet obvykle do 30 dnů

Kolik si za vyřízení grantu účtuje eLegal? 

Jde opravdu o jednoduchý proces, a tak vám rádi grant vyřídíme zdarma v rámci naší odměny za registraci ochranné známky nebo další služby. 

Ozvat se nám můžete na napistenam@elegal.cz  nebo rovnou zavolejte na 255 758 595.

Autor článku

Karolína píše nejčastěji rady a tipy pro začínající i zkušenené podnikatele. Díky svým zkušenostem z oblasti obchodního práva a zálibě v psaní textů dokáže každý článek napsat srozumitelně tak, abyste se ve svých povinnostech dokázali orientovat a stále byli v obraze.

Specializace:

  • Autorská práva a duševní vlastnictví
  • Korporátní & obchodní právo, M&A

Nebudete chtít jiné právníky.

Naše výstupy jsou špičkové
a srozumitelné

Máme praktický přesah a myslíme
na všechny situace

Jsme spolehliví a
věci řešíme bez průtahů

Předem víte, kolik
a za co platíte