IP SCAN: Nebojte se bránit svoje nápady

Webinář již proběhl, podívejte se na jeho záznam.

Proč dorazit? Protože vaše duševní vlastnictví, brand a know-how jsou nejhodnotnější věc, kterou ve firmě máte. Pokud tedy neprodáváte závodní auta. KarolínaOndrou vám ukážou, jak se bránit, když vám někdo kopíruje nápady, kódy nebo obsah anebo když vás z takové krádeže někdo osočí. Ukážou vám, co dělat, když si chce konkurence registrovat podobný brand tomu vašemu i jak na tom celém ušetřit.

Co se na webináři dozvíte

Proč si IP bránit

Jak si své duševní vlastnictví chránit, už víte, ochranné známky máte registrované a licence ve smlouvách ošetřené. Přes to se ale může stát, že vám konkurence zkopíruje know-how anebo obchoďák uteče s databází zákazníků. Probereme, proč se v takových situacích vyplatí se bránit i co to přináší.

Proč se nebát výzvy od konkurence

Ne každá výzva nebo předžalobka znamená automaticky soud a utopené statisíce. Dáme vám tipy, jak zachovat chladnou hlavu, když vám do datovky přijde výzva od konkurence nebo jejího advokáta a co v takovém případě dělat (ne, hrát si na mrtvého není cesta).

Jak na tom celém ušetřit

Evropská unie chce podpořit malé a střední podniky, aby si nejen preventivně chránili, ale i aktivně bránili svoje IP. A my jsme součástí souvisejícího pilotního projektu IP SCAN Enforcement. Ten může být dobrým prvním krokem i cestou, jak při obraně ušetřit nějaké náklady.

Pro koho webinář hodí?

 • pro IT společnosti
 • pro marketingové agenturyfreelancery v marketingu
 • pro správce sociálních sítí
 • pro každého, kdo inovuje nebo tvoří (ať už kódy nebo copy)
 • pro ty, kterým záleží na svém brandu
 • anebo pro každého, kdo chce bránit svoje nápady

Partner webináře:

Školením vás provede

Karolína Kropíková

Specializace:

 • Autorská práva a duševní vlastnictví
 • GDPR a ochrana osobních údajů
 • Korporátní & obchodní právo, M&A
 • Právo v e-commerce

Ondřej Hanák

Ondřej vás perfektně proškolí v oblasti IT práva. V eLegal se věnuje všemu, co souvisí se software. Od vývoje, přes licencování, až po servis. Má zkušenosti třeba i s agilním vývojem nebo cloudovými službami. Kromě toho poradí i e‑shopům s obchodními podmínkami, tvůrcům s autorským právem nebo značkám s ochrannými známkami. Jak se nestát příkladem pro budoucí Ondřejovy prezentace a jak neživit právníky ve sporech s vývojáři nebo zákazníky (i tady totiž platí, že reakce je dražší než prevence) se dozvíte ve srozumitelném právním školení.

Specializace:

 • IT právo & technologie
 • Marketingové právo
 • Autorská práva a duševní vlastnictví

Na co se často ptáte?

Na jaké platformě bude webinář probíhat?

Webinář povedeme na Demio, jednoduchém nástroji pro online semináře. Všem přihlášeným pošleme včas instrukce, jak se připojit. Na začátku vám vysvětlíme, kudy můžete v aplikaci posílat dotazy a jak se v ní orientovat.

Bude prostor na otázky?

Ano, počítáme v průběhu webináře i na jeho konci s vašimi dotazy, které můžete pokládat přímo skrze platformu Demio. Vše je uživatelsky velmi jednoduché, instrukce dostanete e‑mailem předem a zopakujeme je také na začátku webináře.

Je možné uspořádat webinář na míru pouze pro naši firmu?

Ano. Rádi online proškolíme celý váš tým, ať už ho máte na homeoffice nebo v kancelářích, a obsah webináře přizpůsobíme vaší firmě a oboru, ve kterém působíte, stačí říct. 

Další školení a nejbližší termíny

Stavíme mosty mezi právem
a realitou vašeho podnikání

Vaše smlouvy budou špičkové
a srozumitelné

Máme praktický přesah a myslíme
na všechny situace

Věci řešíme bez průtahů a
zbytečné omáčky okolo

Předem víte, kolik
a za co platíte

Buďte v obraze. Jednou za měsíc vám pošleme všechno, co potřebujete vědět, abyste se nedostali do maléru.

E-mail není zadán ve správném formátu (např. vasemail@email.com). X