Novela zákoníku práce prakticky: Co a jak musí firmy změnit?

Na webinář se již není možné přihlašovat. Můžete si ale pořídit jeho videozáznam.

Novela zákoníku práce, kterou se zaměstnavatelé musí řídit od 1. 10. 2023, na první pohled stanovuje samé povinnosti. Na webináři vám Eliška s Jakubem poradí, jak změny zapracovat, aby vám z toho všeho nešla hlava kolem. Zejména jakým změnám se vyplatí věnovat pozornost, a co naopak můžete pustit z hlavy. Doporučí vám postupy a strategie z praxe, s jejichž využitím vytěžíte z novely maximum, a zároveň budete v klidu v případě kontroly z inspektorátu práce.  

Co se na webináři dozvíte 

Jakým úpravám se v důležitých dokumentech nevyhnete  

I přestože jste určitě nechcete ztrácet čas a peníze zbytečným papírováním, novela přináší několik změn, přes které nejede vlak. Těmto se bohužel nevyhnete. Na webináři vám je představíme a nebojte, jak je naším zvykem, bude k nim přistupovat v režimu minimalismu. Věříme, že jste svůj čas schopni daleko lépe investovat do jiných činností. Takovou malou ochutnávkou je např. písemná dohoda o práci na dálku. 


Dohodáři mají také svá práva 

Novela usiluje o přiblížení práv dohodářů k právům zaměstnanců, kteří pracují v běžném pracovním poměru. Pravděpodobně nejvíce medializovaným tématem je dovolená dohodářů, která bude účinná od 1. 1. 2024, a příplatky dohodářů. Rozptýlíme obavy, které ohledně tohoto tématu kolují, a na praktických příkladech představíme, jak dovolená u dohodářů bude fungovat a na jaké příplatky se u dohodářů připravit. 

Vstříc technologické revoluci v pracovním právu 

Co na novele máme opravdu rádi, je rozmach digitalizace, který přináší, kdy s trochou součinnosti zaměstnance budete schopni řešit téměř veškerou pracovněprávní agendu online. Doporučíme, na co si dát při doručování pozor, jaké dokumenty stále vyžadují vyšší formu doručení a jaké souhlasy od zaměstnanců získat, aby elektronizace byla co nejsnazší. Postup pro uzavírání samotné pracovní smlouvy nebo jiných pracovněprávních dohod online bude samozřejmostí. 

Pro koho se webinář hodí? 

 • Pro všechny zaměstnavatele, kteří novelu zatím neřešili; 
 • Pro všechny zaměstnavatele, kteří mají zaměstnance na DPP a DPČ; 
 • Pro všechny zaměstnavatele, kteří mají zaměstnance pracující na dálku (home-office);
 • Pro všechny zaměstnavatele, kteří chtějí svoje HR digitalizovat;  
 • Pro personalisty; 
 • Pro firemní právníky.

Školením vás provede

Eliška Kocurková

Eliščinou specializací je především sporná agenda, smluvní závazkové právo a převody nemovitostí. Zkušenosti v advokacii sbírala už během studií na Právnické fakultě, na počátku své kariéry pak především v oblasti restitučních sporů.

V eLegal poskytuje komplexní právní poradenství zejména v oblasti smluvního práva a také práva obchodních korporací. Pomáhá však také se soudními spory a různorodou každodenní agendou.

Specializace:

 • Korporátní & obchodní právo, M&A
 • Právo v oblasti nemovitostí
 • Smlouvy a dokumenty

Jakub Klein

Jakubovou parketou je hlavně IT právo, obchodní právo, ochrana průmyslového vlastnictví a právo v oblasti nemovitostí. I on má svou právní expertízu podepřenou praktickými zkušenostmi v daných oborech a neuslyšíte tak od něj citace paragrafů, ale srozumitelné příklady z reálného světa businessu. Jakubovy přednášky navíc nejsou nabité jen znalostmi a praktickými ukázkami, ale také jeho nakažlivým smyslem pro humor.

Specializace:

 • Korporátní & obchodní právo, M&A
 • Právo v oblasti nemovitostí
 • Pracovní právo
 • Smlouvy a dokumenty

Na co se často ptáte?

Na jaké platformě bude webinář probíhat?

Webinář povedeme na Demio, jednoduchém nástroji pro online semináře. Všem přihlášeným pošleme včas instrukce, jak se připojit. Na začátku vám vysvětlíme, kudy můžete v aplikaci posílat dotazy a jak se v ní orientovat.

Je možné uspořádat webinář na míru pouze pro naši firmu?

Ano. Rádi online proškolíme celý váš tým, ať už ho máte na homeoffice nebo v kancelářích, a obsah webináře přizpůsobíme vaší firmě a oboru, ve kterém působíte, stačí říct

Bude prostor na otázky?

Ano, počítáme v průběhu webináře i na jeho konci s vašimi dotazy, které můžete pokládat přímo skrze platformu Demio. Vše je uživatelsky velmi jednoduché, instrukce dostanete e‑mailem předem a zopakujeme je také na začátku webináře.

Další školení a nejbližší termíny

Stavíme mosty mezi právem
a realitou vašeho podnikání

Vaše smlouvy budou špičkové
a srozumitelné

Máme praktický přesah a myslíme
na všechny situace

Věci řešíme bez průtahů a
zbytečné omáčky okolo

Předem víte, kolik
a za co platíte

Buďte v obraze. Jednou za měsíc vám pošleme všechno, co potřebujete vědět, abyste se nedostali do maléru.

E-mail není zadán ve správném formátu (např. vasemail@email.com). X