Právo a výstupy z AI

Webinář již proběhl. Můžete si ale pořídit jeho videozáznam.

Proč dorazit: Určitě při své práci rádi využíváte nástroje jako ChatGPT nebo Midjourney, případně s tím aspoň koketujete. Měli byste si ale dávat pozor, co do AI nástrojů zadáváte a jak výstupy dále používáte. A to především, pokud je tvoříte na zakázku pro klienta.  

Na praktickém webináři se dozvíte, jak správně právně promptovat, abyste nezasahovali do autorských práv, osobních údajů nebo nevyzrazovali důvěrné informace. Zjistíte, co řešit s klienty, pokud chcete výstupy používat třeba v marketingu.  

Vše si ukážeme na konkrétních příkladech s našimi odborníky Ondřejem Hanákem (IT právo) a Tomášem Horáčkem (marketingové právo), kteří vás tématem poutavě a srozumitelně provedou. 

Co se na webináři dozvíte

Co si promyslet před prvním promptem

Jak předejít porušování autorských práv, zásahu do osobních údajů nebo vyzrazení důvěrných informací, za které vám často u klientů hrozí vysoká smluvní pokuta?

Co řešit s klienty, pro které tvoříte výstupy

Používáte při své práci pro klienty AI nástroje jako ChatGPT nebo Midjourney? Pak byste měli vědět, jak je to s licencemi a co si s klienty dohodnout ve smlouvě. 

Jak komerčně využívat výstupy z AI nástrojů 

Proč je důležité, zda je výstup vaším autorským dílem, nebo ne? Jak si můžete chránit výstupy, které na základě vašeho promptu vytvořila umělá inteligence? A můžete výstupy z AI nástrojů neomezeně prodávat?

Pro koho se webinář hodí:  

 • Marketingové agenturyfreelancery v oblasti marketingu  
 • Tvůrce (grafiky, copywritery, videomakery) 
 • Správci sociálních sítí 
 • Kdokoliv, kdo se stará o firemní obsah 
 • A kdokoliv další, kdo chce držet krok s rozmachem AI nástrojů 

Partner webináře:

Školením vás provede

Ondřej Hanák

Ondřej vás perfektně proškolí v oblasti IT práva. V eLegal se věnuje všemu, co souvisí se software. Od vývoje, přes licencování, až po servis. Má zkušenosti třeba i s agilním vývojem nebo cloudovými službami. Kromě toho poradí i e‑shopům s obchodními podmínkami, tvůrcům s autorským právem nebo značkám s ochrannými známkami. Jak se nestát příkladem pro budoucí Ondřejovy prezentace a jak neživit právníky ve sporech s vývojáři nebo zákazníky (i tady totiž platí, že reakce je dražší než prevence) se dozvíte ve srozumitelném právním školení.

Specializace:

 • IT právo & technologie
 • Marketingové právo
 • Autorská práva a duševní vlastnictví

Tomáš Horáček

Tomáš už od střední školy sbíral zkušenosti v IT oddělení velké firmy, a tak o IT právu i moc rád přednáší. Zároveň ho zajímá i marketing a online svět. Svým kllientů nejčastěji pomáhá s autorským právem a právem duševního vlastnictví.

Specializace:

 • Autorská práva a duševní vlastnictví
 • IT právo & technologie
 • Marketingové právo

Na co se často ptáte?

Na jaké platformě bude webinář probíhat?

Webinář povedeme na Demio, jednoduchém nástroji pro online semináře. Všem přihlášeným pošleme včas instrukce, jak se připojit. Na začátku vám vysvětlíme, kudy můžete v aplikaci posílat dotazy a jak se v ní orientovat.

Bude prostor na otázky?

Ano, počítáme v průběhu webináře i na jeho konci s vašimi dotazy, které můžete pokládat přímo skrze platformu Demio. Vše je uživatelsky velmi jednoduché, instrukce dostanete e‑mailem předem a zopakujeme je také na začátku webináře.

Je možné uspořádat webinář na míru pouze pro naši firmu?

Ano. Rádi online proškolíme celý váš tým, ať už ho máte na homeoffice nebo v kancelářích, a obsah webináře přizpůsobíme vaší firmě a oboru, ve kterém působíte, stačí říct

Další školení a nejbližší termíny

Stavíme mosty mezi právem
a realitou vašeho podnikání

Vaše smlouvy budou špičkové
a srozumitelné

Máme praktický přesah a myslíme
na všechny situace

Věci řešíme bez průtahů a
zbytečné omáčky okolo

Předem víte, kolik
a za co platíte

Buďte v obraze. Jednou za měsíc vám pošleme všechno, co potřebujete vědět, abyste se nedostali do maléru.

E-mail není zadán ve správném formátu (např. vasemail@email.com). X